گزارش مالی اپل در سه ماهه اول 2021 – افزایش 65 درصدی درآمد آیفونپس از انتشار گزارش مالی شرکت‌هایی مانند اینتل و AMD حالا نوبت به گزارش مالی اپل در سه ماهه اول 2021 رسیده است. باوجود مشکلاتی که ویروس کرونا در سراسر جهان برای مردم بوجود آورده، شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی توانسته‌اند در طول این مدت میزان فروش محصولات خود و در نتیجه آن درآمدشان را بالاتر ببرد.

اپل در سه ماهه اول سال 2021 چیزی در حدود 89.6 میلیارد دلار درآمد داشت. این در مقایسه با سال گذشته 31 میلیارد دلار بیشتر و معادل رشد 54 درصدی در درآمد کوپرتینویی‌ها است. میزان سود خالص این شرکت هم 23.6 میلیارد اعلام شده که 29.7 درصد بیشتر از سال گذشته است. فروش جهان اپل در حدود 67 درصد از درآمد شرکت را به خود اختصاص داده است.

تیم کوک با افتخار اعلام کرده است که اپل در طول این کوارتر که 27 مارچ به پایان رسیده هم از نظر درآمد و هم سوددهی عملکرد بسیار خوبی داشته است. او همچنین گفته است که در همه بخش‌ها محصولات این شرکت عملکرد بهتری از دوره مشابه سال‌های قبل داشته‌اند و بخش مک و خدمات این شرکت بهترین کوارتر تاریخ خود را پشت سر گذاشته‌اند.  لوکا مائستری، مدیر مالی اپل هم گفته است که عملکرد بازارهای در حال توسعه در طول این دوره فوق العاده و به طرز قابل توجهی بهتر از متوسط شرکت بوده است.

جزئیات گزارش مالی اپل در سه ماهه اول 2021

  • درآمد محصولات اپل در طول Q1 2021 در حدود 72.7 میلیارد دلار اعلام شده و این 62 درصد بیشتر از سال گذشته است.
  • تعداد دستگاه‌های نصب فعال در جهان در هر یک از دسته‌بندی‌ها به بیشترین میزان خود در تاریخ اپل رسیده است.
  • درآمد بخش آیفون به لطف تقاضای بالا برای آیفون 12 در این دوره 47.9 میلیارد دلار بوده که 66 درصد بهتر از دوره مشابه سال قبل است.
  • درآمد بخش آیپد 7.8 میلیارد دلار بوده که این رقم 79 درصد بهتر از سال گذشته است. فروش این محصولات در ژاپن و دیگر نقاط آسیا و اقیانوسیه بیشترین میزان تا به امروز بوده است.
  • درآمد بخش مک 9.1 میلیارد دلار بوده که 70 درصد بیشتر از سال گذشته است. در اروپا میزان فروش این محصولات بهتر از همیشه بوده است. دلیل استقبال مردم از کامپیوترهای مک اپل در سراسر جهان، استفاده از تراشه اختصاصی این شرکت برای اولین بار در این محصولات بود.
  • فروش گجت‌های پوشیدنی، هوشمندسازی خانه و لوازم جانبی در مقایسه با سال گذشته 25 درصد رشد داشت. به لطف فروش خوب اپل واچ‌های سری 6 و SE درآمد این بخش هم رکوردشکنی کرد.
  • میزان درآمد سرویس‌های اشتراکی اپل هم 27 درصد در مقایسه با سال گذشته رشد کرده است. اپل در حال حاضر 660 میلیون کاربر پولی در سراسر جهان دارد.

باتوجه به وضعیت فعلی جهان، اپل برای سه ماهه آینده خود پیش‌بینی از درآمد ارائه نداده است. اما باتوجه به بحران کمبود تراشه که در جهان با آن مواجهیم، ممکن است اپل هم در عرضه محصولات خود در این دوره و دوره‌های آینده دچار مشکل شود.

بیشتر بخوانید: کاهش 41 درصدی سود خالص اینتل در سه ماهه اول 2021
بیشتر بخوانید: رشد خیره‌کننده 93 درصدی درآمد AMD در سه ماهه اول 2021


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *