نتایج عملکرد کارت ماینینگ CMP 40HX انویدیا مشخص شد – نزدیک به RTX 3060تقاضای زیاد از سوی ماینرها برای خرید کارت گرافیک‌های گیمینگ و بازاری که برای گیمرها تبدیل به یک کابوس شد انویدیا را به این فکر فرو برد که کارت‌هایی مخصوص ماینینگ طراحی کند. کارت های CMP انویدیا به زودی روانه بازار می‌شوند و دست کم یک مشتری که Hut 8 Mining Corp. باشد علاقه بسیاری به این محصولات دارد. این کمپانی 30 میلیون دلار از این کارت‌ها که قرار است در ماه می روانه بازار شوند پیش خرید کرده است. اکنون عملکرد کارت ماینینگ CMP 40HX در امر استخراج ارزهای دیجیتال مشخص شده که می‌تواند برای ماینرها جالب توجه باشد. به نظر می‌رسد انویدیا این کارت را برای کسانی طراحی کرده که تا قبل از این به سراغ RTX 3060 می‌رفتند.

نتایج عملکرد کارت ماینینگ CMP 40HX ایسوس

زمانی که انویدیا از سری کارت‌های ماینینگ CMP رونمایی کرد، مشخصات محصول نسبت به هدفی که دارند مقداری ناامید کننده بود. ضمن اینکه برخی کارت‌های AIB مبتنی بر تراشه Nvidia CMP 30HX با گارانتی سه ماهه ارائه شدند. بر اساس آزمایشی که از درون شرکت ایسوس به بیرون درز کرده و سازنده تایوانی یکی از کمپانی‌های AIB همکار انویدیاست، نشان از این دارد که عملکرد این کارت گرافیک بیشتر از چیزیست که از مشخصات فنی آن انتظار داشتیم. در مورد CMP 40HX، هش‌ریت عنوان شده برای استخراج اتریوم 36 MH بر ثانیه بوده اما ایسوس موفق شده این مقدار را تا 43 MH بر ثانیه افزایش دهد که می‌توان 20 درصد بیشتر از عملکردیست که انویدیا آن را تبلیغ کرده بود.

احتمالا ایسوس با بهینه سازی کلاک و تایمینگ حافظه موفق شده عملکرد کارت ماینینگ انویدیا را تا این مقدار افزایش دهد چرا که اتریوم به مقدار تاخیر و پهنای باند حافظه حساس است و اگر این دو مشخصه را کمی بالاتر ببریم، قدرت استخراج نیز افزایش می‌یابد. در واقع با کاهش کلاک حافظه گرافیک، راندمان تا حدی افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که اسکرین شاتی که از ASUS CMP 40HX منتشر شده مصرف 134-135 واتی این کارت گرافیک را نشان می‌دهد در صورتی که توان طراحی حرارتی این محصول 185 وات است.

یکی از دلایلی که این نتایج جالب توجه است، تقریبا یکسان بودن هش‌ریت CMP 40HX با RTX 3060 است. اتفاق خوبی که باعث می‌شود ماینرها CMP 40HX را انتخاب کنند. قیمت تخمینی CMP 40HX حدودا 699 دلار است و انتظار می‌رود CMP 30HX با قیمت 599 دلار وارد بازار شود. به گفته انویدیا، این کمپانی در سه ماهه نخست سال دست کم 150 میلیون دلار سفارش برای کارت‌های ماینینگ CMP دریافت کرده است.

جزئیات و تصویر کارت گرافیک انویدیا RTX 3080 Ti منتشر شد


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *