دو برابر شدن تعداد شکایت از مخابرات و سرویس‌دهی ضعیف این شرکتسازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تازگی گزارشی از شکایات ثبت شده در این سازمان منتشر کرده که براساس آن تعداد شکایت از مخابرات در سال گذشته دو برابر شده است.

پیمان قره‌داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری ضمن اشاره به دو برابر شدن تعداد شکایات ثبت در سامانه 195، افزود در سال گذشته 214 هزار و 818 شکایت و در سال 98 میزان 118 هزار و 787 شکایت در این سامانه به ثبت رسیده است. او در ادامه افزود:

“سهم شرکت مخابرات در سال گذشته 91 هزار و 378 شکایت بوده و در سال 98، 41 هزار و 104 شکایت.”

در سال 98 تعداد شکایت درخصوص اینترنت شرکت مخابرات 23 هزار و 754 بود که این رقم در سال گذشته به 43 هزار و 710 افزایش پیدا کرده بود.

عدم  تضمین کیفیت سرویس ارایه شده، ارایه خدمات پشتیبانی نامطلوب، عدم جمع آوری سرویس، تاخیر در نصب و راه اندازی و… از شکایات پرتکرار این حوزه هستند.”

در حوزه اینترنت ثابت نیز تعداد شکایت‌های مخابرات در سال گذشته بیشتر شده و از 17350 سال 98 به 47668 رسیده است. در این زمینه “قطع ارتباط، ارایه خدمات پشتیبانی نامطلوب، عدم تامین کابل سرقت شده، عدم واگذاری خط تلفن ثابت ثبت نام شده” از موضوعات پرتکرار در شکایت از مخابرات بودند.

تهران با 31 درصد، خراسان رضوی با 14 درصد و خوزستان با 7 درصد بیشترین سهم شکایات از مخابرات را داشتند و چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بریر احمد و ایلام با کمتر از 1 درصد، کمترین میزان شکایت را.

بازه 15 روزه زمان پاسخگویی به شکایت از مخابرات

قره‌داغی درخصوص متوسط زمان پاسخگویی مخابرات به شکایت‌ها گفته است که این زمان از 9 روز در سال 98 به 15 روز در سال 99 رسید. این درحالیست که برای سایر اپراتورها زمان پاسخگویی از 11 به 9 روز در سال 99 کاهش پیدا کرده است. گلستان با 53 روز، گیلان با 40 روز و البرز با 26 روز طولانی‌ترین زمان پاسخگویی را داشتند و سمنان، یزد، قزوین و ایلام با کمتر از دو روز، زودترین زمان پاسخگویی را.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری در پایان اعلام کرد که در سل گذشته در جلسات با مخابرات ایران و مناطق مخابراتی برای ارتقای خدمات، رفع شکایت‌ها با موضوعات تکرار و کاهش زمان پاسخگویی تأکید شد. باید دید که در سال 1400 وضعیت به چه ترتیب خواهد بود و آیا مخابرات در نهایت تصمیم دارد سرویس بهتری به مشتریان خود ارائه کند یا خیر.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *