تعداد کاربران سیستم عامل هارمونی هواوی از 10 میلیون گذشتتنها چند روز پس از رونمایی از نسل دوم HarmonyOS، حالا تعداد کاربران سیستم عامل هارمونی هواوی از 10 میلیون گذشته است و این می‌تواند برای غول چینی دنیای فناوری یک موفقیت بزرگ در سرزمین مادری به حساب آید.

تماشا کنید: تیزر رونمایی از همه محصولات هواوی در مراسم هارمونی

جشن 10 میلیونی شدن تعداد کاربران سیستم عامل هارمونی

هواوی تصمیم گرفته است تا به مناسبت دستاورد 10 میلیونی شدن تعداد کاربران هارمونی به شکل متفاوت و با یک کیک کاملاً منحصر به فرد این اتفاق را جشن بگیرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این کیک از المان‌هایی مانند هدفون TWS، ساعت هوشمند، گوشی و مانیتور تشکیل شده است.

جشن 10 میلیونی شدن تعداد کاربران سیستم عامل هارمونی هواوی

در حالیکه سرعت نفوذ هارمونی در میان کاربران بسیار سریع به نظر می‌رسد باید توجه داشته باشید که HarmonyOS تنها یک سیستم عامل نیست. در واقع به نظر می‌رسد که هارمونی مانند یک چتر برای تمامی سیستم عامل‌های مختلف هواوی و همچنین تجهیزات هوشمند آن عمل می‌کند.

آپدیت HarmonyOS 2 در حال حاضر برای گوشی‌های سری میت 40، سری P40، سری میت 30 و می تپد پرو در چین در دسترس قرار گرفته است. علاوه‌براین سری P40 در کنار گوشی‌های آنر از سری Honor 30 و V30 هم این ماه نسحه بتای محدود را دریافت خواهند کرد و در ماه جولای نسخه بتای عمومی برای آنها عرضه خواهد شد.

مهاجرت کاربران چینی از سیستم عامل اندروید به هارمونی، باتوجه به اینکه شهروندان این کشور اجازه استفاده از سرویس‌های گوگل را در گوشی‌های خود ندارند، شاید چالش چندان بزرگی نباشد. اما جالب خواهد بود که ببینیم هواوی چگونه مهاجرت به HarmonyOS را در دستگاه‌های خارج از چین مدیریت خواهد کرد.

در هر حال، آنچه که مشخص است، اینست که تعداد محصولاتی که در آینده از سیستم عامل هارمونی بهره خواهند برد در آینده بیشتر خواهد شد و این می‌تواند یک شروع بسیار خوب برای هواوی باشد. در حقیقت هواوی امیدوار است که تا پایان سال 2021 تعداد دستگاه‌های فعال و مجهز به هارمونی به 360 میلیون برسد. در این میان هواوی تلاش می‌کند تا 1.2 میلیون توسعه دهنده را به ساخت برنامه برای پلتفرم اختصاصیش متقاعد کند. شما شانس موفقیت هواوی در این مسیر را چقدر می‌بینید؟


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *