تست مقاومت آیپد پرو 2021 – طراحی یکسان اما مقاومت بهتر از پارسال؟آیپد یکی از بهترین ایده‌های اپل برای نزدیک‌تر کردن دنیای لپتاپ و تبلت به یکدیگر بود و با توجه به حضور پردازنده M1، این ایده بهتر از هر زمان دیگری به واقعیت تبدیل شده است. با توجه به اینکه این پردازنده درحال حاضر بر روی مک بوک‌های اپل نیز وجود دارد و تنها موردی که باعث ایجاد محدودیت بین این پردازنده و آیپد شده است، بخش نرم افزاری iPadOS بوده است. اگرچه اپل تمام تلاش خود را کرده است تا با ارائه نسخه‌های جدیدتر این سیستم عامل، آیپد را به مک بوک نزدیکتر کند. یکی از ایرادات آیپد‌های سال 2020، محل قرارگیری یکی از میکروفون‌های آن‌ها در وسط لبه بالایی دستگاه بود. با توجه به قرار داشتن این مورد در وسط شاسی، آیپد پرو 2020 در برابر خمیدگی بسیار ضعیف عمل کرد و به راحتی شکسته شد اما تست مقاومت آیپد پرو 2021 به احتمال زیاد این مشکل را حل کرده باشد.

آیپد پرو هر سال بهترین‌های اپل در بخش تبلت را برای خود داشت و از لحاظ عملکرد نیز نسبت به تمام تبلت‌های بازار، قدرتمند‌تر بود. اما همه چیز به قدرت پردازنده نیست و راحتی کار نیز یکی از دلایل اصلی خرید دستگاه‌های بسیار زیادی توسط کاربران است. با مشخص شدن ضعیف بودن بدنه آیپد پرو 2020 در برابر خمیدگی، فروش این تبلت نسبت به حالت عادی کمی پایین‌تر آمد.

آیپد پرو 2021

با توجه به پیش آمدن این اتفاق کمپانی اپل به طور قطع باید واکنشی نسبت به طراحی آیپد پرو 2021 خود نشان می‌داد اما متاسفانه هیچ تغییری از لحاظ محل قرار گیری میکروفون در این تبلت به وجود نیامده است و از این رو کاربران زیادی بعد از رونمایی از این سری با تصور مشکل داشتن بدنه این سری نیز از خرید آن منصرف شدند.

حال کانال JerryRigEverything با تهیه یک نمونه از این دستگاه به تست مقاومت آیپد پرو 2021 پرداخته است تا پاسخی به مباحث ایجاد شده در اینترنت بدهد. اصلی‌ترین مبحثی که در اینترنت در خصوص آیپد پرو 2021 موجود است، محل قرار گیری میکروفون می‌باشد. Jack با انجام تست و خم کردن این تبلت نشان داد نسخه جدید ساخته شده توسط اپل نسبت به سال گذشته از لحاظ بدنه و شاسی بهتر شده است اما با این حال بازهم با توجه به بزرگ بودن دستگاه با کمی فشار، آیپد پرو 2021 به خمیده شد و از حالت تخت خود درآمد. با این حال می‌توان گفت این دستگاه عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشته است.

نمونه قبلی به طور کامل از وسط به دو تیکه تقسیم شد و کار کردن با آن غیر ممکن بود. با این حال نسخه 2021 با وجود خمیدگی فراوان بازهم به کار خود ادامه داد. با این وجود این مورد کم کاری اپل در خصوص تغییر طراحی را توجیح نخواهد کرد و باید دید این کمپانی برای سال آینده چه برنامه‌ای در خصوص طراحی و تولید شاسی آیپد پرو 2022 دارد.

بیشتر بخوانید: نسخه Mini-LED آیپد پرو و مک بوک پرو M1 نیم سال اول 2021 وارد بازار می‌شوند


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *