نمایشگاه MWC 2021 در بارسلونا حضوری برگزار خواهد شدآخرین نمایشگاه بزرگ الکترونیکی که پیش از کرونا به صورت حضور برگزار شد، CES 2020 بود. احتمالاً به خاطر دارید که انتشار ویروس کرونا از اواخر پاییز در چین آغاز شد و پس از آن برگزاری CES باعث شیوع گسترده ویروس در لاس وگاس شد. قرار بر این بود که کنگره جهانی موبایل ماه فوریه 2020 در بارسلون برگزار شود، اما به دلیل انتشار گسترده ویروس برگزاری نمایشگاه به طور کل لغو شد. اما حالا خبرهایی مبنی بر برگزاری حضوری نمایشگاه MWC 2021 به گوش می‌رسد.

طبق گفته مدیرعامل GSM Association که سازمان برگزار کننده رویداد سالانه MWC است، امسال کنگره جهانی موبایل به صورت حضوری برگزار خواهد شد. آقای جان هافمن معتقد است که برگزاری نمایشگاه به مردم کمی امیدواری خواهد بخشید و باید از اثرات کووید 19 گذر کرد و به چیزهای عادی برگشت.  

زمان برگزاری نمایشگاه MWC 2021

MWC دو بار در سال برگزار می‌شود؛ یک بار در بارسلون و در ماه فوریه و بار دیگر در شانگهای چین و فصل تابستان. سال گذشته GSMA اعلام کرد که نمایشگاه بارسلونا ممکن است در ماه ژوئن یا جولای برگزار شود و نمایشگاه شانگهای یک هفته بعد از آن. در چین آزمایشات گسترده و واکسیناسیون کمک کرده تا این کشور زودتر به حالت عادی بازگردد. هافمن می‌گوید که حالا چین به یک حبابی تبدیل شده است که در برابر این ویروس ایمن شده است. انتظار می‌رود که نمایشگاه شانگهای با 20,000 بازدیدکننده برگزار شود، این در حالیست که در سال 2019 نمایشگاه 60 هزار بازدید کننده داشت.

اوضاع در بارسلونا کمی متفاوت خواهد بود و این اتفاق مهمی است. شرکت‌کنندگان در بارسلونا نیاز به ارائه تست منفی کرونا در 72 ساعت گذشته خواهند داشت و در محل برگزاری نمایشگاه هم از بازدیدکنندگان تست گرفته می‌شود. GSMA تصمیم دارد فضایی بدون نیاز به تماس را برای ثبت نام و بازدید محیا کند.

هر سال بالغ بر 100 هزار بازدیدکننده به نمایشگاه بارسلون می‌رفتند، اما انتظار می‌رود که امسال نمایشگاه حضوری متشکل از 50 هزار نفر باشد. حتی با وجود محدودیت‌های اعمال شده باز هم احتمال شیوع ویروس در این محل وجود دارد و باید دید که اسپانیا تا چه اندازه تا آن زمان آمادگی لازم برای این موضوع را پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: زمان جدید برگزاری رویداد MWC 2021 اعلام شد


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *