مذاکرات اپل با نیسان برای ساخت خودرو خودرانپس از فاش شدن آغاز گفتگوهای بین هیوندای و اپل در مورد مشارکت در ساخت خودروی خودران، شرکت هیوندایی گفت که معتقد است “اپل در حال بحث با انواع خودروسازان جهانی، از جمله هیوندای موتورز برای ساخت خودروی خود است.” طبق گزارشات منتشره از وبسایت فایننشال تایمز، یکی دیگر از این خودروسازان، نیسان است که “در ماه‌های اخیر” با اپل وارد مذاکره شده است. بر اساس این گزارش‌ها، این مذاکرات “دیگر فعال نیستند” و فعلا متوقف شده‌اند. برای جزئیات بیشتر مذاکرات اپل با نیسان برای ساخت خودرو خودران با ما همراه باشید.

مذاکرات اپل با نیسان برای ساخت خودرو در چه مرحله‌ای است؟

در بیانیه‌ی رویترز آمده است: “نیسان گفت که “ما در حال مذاکره با اپل نیستیم” و تأیید کرد که اگر هر گونه بحث و گفتگو رخ دهد، هم اکنون متوقف شده‌اند.” سخنگوی نیسان افزود: “با این حال، نیسان همیشه مشتاق همکاری‌ها و مشارکت‌های جدید برای تسریع تحول در صنعت خودرو است.”

طبق گزارش فایننشال تایمز، این گفتگوها کوتاه بوده و به سطوح مدیریت ارشد نرسیده است. نکته مهم ظاهراً تقاضای اپل از نیسان برای ساخت اتومبیل‌هایی با مارک اپل بود که اساساً آن را به OEM (محصول واسطه‌ای) تقلیل می‌داد. مدیر محصولات شرکت نیسان، اشوانی گوپتا بدون تأیید این شایعه به فایننشال تایمز گفت: “ما رضایت مشتری خود را با اتومبیل به دست می‌آوریم. به هیچ وجه قصد نداریم نحوه ساخت اتومبیل را تغییر دهیم. نحوه طراحی، نحوه توسعه و نحوه تولید به عنوان یک تولید کننده خودرو به عهده نیسان خواهد بود.”

از زمانی که هیوندایی شایعات مذاکرات با اپل را تأیید کرد، شایعات مربوط به خودروی اپل بیش از حد بالا گرفت. بعد از آن منابع مختلفی تایید کردند که گفتگوها دیگر فعال نیستند. ظاهراً اپل به جای تبدیل شدن به یک خودروساز تمام عیار، می‌خواهد یک شرکت اتومبیل سازی را برای تأمین سیستم عامل اتوموبیل خودران داشته باشد، در حالی که این شرکت سخت افزار و نرم افزار فنی را توسعه خواهد داد.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *