مخالفت با تغییرات حریم خصوصی واتساپ چه عواقبی دارد؟اگر شما با شرایط و ضوابط جدید پیام رسان واتساپ موافقت نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟ در اینجا عواقب مخالفت با تغییرات حریم خصوصی واتساپ را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

با‌‌توجه به اتفاقات چند هفته اخیر که برای پیام‌رسان واتساپ رخ داد مبنی بر تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران، بسیاری از افراد استفاده از این شبکه‌ اجتماعی را متوقف کردند، این اتفاق به این دلیل رخ داد که بیشتر کاربران دیگر در این شبکه اجتماعی احساس امنیت نمیکردند و به دلیل حفظ حریم خصوصی خود ترجیح دادند از پیام‌رسان‌های دیگر استفاده کنند. که تبعا این موضوع برای واتساپ اتفاق خوشایندی نیست.

به همین منظور این شبکه‌ اجتماعی در یک پست وبلاگ، اعلام کرده است که در هفته های آینده در آپدیت جدید خود، سیاست حفظ حریم خصوصی خود را دوباره به کاربران معرفی میکند. در این پست واتساپ توضیح میدهد که آنها نمی‌توانند پیام‌های شخصی یا گروهی را ببیند، زیرا چت ها توسط رمزگذاری End-2-End محافظت می‌شوند. در پایان از همه کاربران درخواست میکند تا 15 ماه می2021 آپدیت جدید را بپذیرند.

عواقب مخالفت با تغییرات حریم خصوصی واتساپ

ممکن است از خود بپرسید که اگر ماه مه فرا برسد و شما باز هم با شرایط و ضوابط جدید موافقت نکنید چه اتفاقی می‌افتد. شرکت واتساپ در این باره توضیحاتی ارائه کرده است. اگر بعد از تاریخ 15 می شرایط جدید را رد کنید، برای چند هفته، همچنان می‌توانید تماس و اعلان دریافت کنید، اما قادر به خواندن یا ارسال پیام از برنامه نخواهید بود.

هنوز مشخص نیست که پس از آن چه اتفاقی می‌افتد، اما واتساپ سیاست جدیدی برای حذف حساب‌هایی دارد که 120 روز غیرفعال باشند و احتمالا اگر اصطلاحات جدید را رد کنید ممکن است حساب شما غیر فعال شود. بر خلاف تصور عمومی، واتساپ سالها‌ست که فراداده‌های خود را با فیس بوک به اشتراک می‌گذارد. تنها چیزهای جدیدی که پس از این به روزرسانی به فیسبوک فرستاده می‌شود، داده‌های پرداخت و معاملات درون برنامه‌ای است تا به فیسبوک کمک کند تبلیغات شما را در سرویس‌های مختلف خود بهتر هدف قرار دهد. در هر حال باید دید آیا در هفته‌های آینده، واتساپ میتواند به محبوبیتی که قبل از این اتفاقات داشت دست پیدا کند یا خیر.


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *