سرعت دانلود 200 مگابیت بر ثانیه سرویس Starlink – اینترنت ماهواره‌ای SpaceXسرویس اینترنتی ماهواره‌ای کمپانی Space Exploration Technologies یا همان SpaceX با نام Starlink سرعت دانلود فوق العاده سریعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در حال حاضر این سرویس در مرحله بتا (Beta) قرار دارد که یعنی کاربران ایالات متحده (کسانی که ثبت نام کرده‌اند) می‌توانند از آن بهره ببرند. نتیجه تست جدیدی که توسط Wccftech دریافت شده نشان از سرعت دانلود 200 مگابیت بر ثانیه سرویس Starlink دارد تا به راحتی رقبای خود مانند HughesNet و Viasat را کنار بزند. البته Starlink سرعت بسیار متغیری را ارائه می‌دهد که به علت حضور در فاز بتا می‌باشد.

یکی از کاربران در شهر Sonoma County ایالات California تست‌های خود از سرعت اینترنت سرویس شرکت SpaceX را در اختیار وب سایت اشاره شده قرار داده تا شاهد نتایج جدیدی باشیم. همانطور که گفته شد فعلا سرعت بسیار متغیر است اما همچنان در پایین‌ترین میزان نیز بهتر از رقبا خواهد بود. داده‌های ماه اکتبر PCMag نشان می‌دهد که HughesNet و Viasat میانگین سرعت 20 و 25 مگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کنند.

Starlink اما قادر است دو برابر سرعت دانلود Hughes Net را به کاربر کالیفرنیایی ارائه دهد. از شش نتیجه به اشتراک گذاشته شده، پایین‌ترین سرعت 44 مگابیت بر ثانیه بوده که البته به 46 و 47 مگابیت بر ثانیه نیز می‌رسد. در جزئیات به ارائه شده توسط SpaceX به کیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در اکتبر، این شرکت اعلام کرده میانگین سرعت برای سرویس Starlink به 80 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به 43 مگابیت بر ثانیه ماه سپتامبر افزایش تقریبا دو برابری را نشان می‌دهد.

سرعت دانلود 200 مگابیت بر ثانیه سرویس Starlink

سرعت دانلو سرویس Starlink
سرعت دانلو سرویس Starlink
سرعت دانلو سرویس Starlink
سرعت دانلو سرویس Starlink
سرعت دانلو سرویس Starlink
سرعت دانلو سرویس Starlink

در حالی که در تست‌های اخیر 40 مگابیت پایین‌ترین سرعت می‌باشد اما بالاترین میزان مشابه نتایج قبلیست. برای مثال یک کاربر در Montana در ماه ژانویه 2021 موفق شده بود سرعت 190 مگابیت بر ثانیه را دریافت نماید. البته این میزان سپس توسط کاربرانی در Seattle و New York با سرعت دانلود 230 و 240 مگابیت پشت سر گذاشته شد.

بالاترین میزان سرعت دانلودی که کاربر کالیفرنیایی به آن دست یافته 200 مگابیت بر ثانیه می‌باشد که با گزارشات قبلی در یک راستاست. تمام نتایج روی یک Apple iPad Mini بدست آمده‌اند و تست آخر با بالاترین سرعت تقریبا چهار روز پس از پنج تست اول به ثبت رسیده است.

SpaceX اینترنت ماهواره‌ای Starlink را به عنوان سرویسی برای ارائه اینترنت به مناطق روستایی و محروم (این دو منطقه در کشور ما نیز کلمات پرتکراری هستند) در ایالات متحده معرفی نموده. برخلاف دیگر ارائه دهندگان اینترنت ماهواره‌ای، این شرکت برنامه دارد تا هزاران ماهواره کوچک را در مدار نزدیک به زمین (LEO) مستقر کند. این یکی از پایین‌ترین پوسته‌های مداری برای یک فضاپیماست و تصمیم SpaceX بخاطر کاهش تاخیر (زمانی که طول می‌کشد تا سیگنال از سمت کاربر ارسال شده و بازگردد) به علاوه این که اگر یکی از ماهواره‌‌ها مشکلی پیدا کرد به سرعت بتوان آن را از مدار خارج کرد، باز می‌گردد.

به همین منظور کمپانی توافقنامه‌ای را با نا ناسا به امضا رسانده تا هر دو داده‌های خود را به اشتراک گذارند و ماهواره‌های ارسالی دچار حادثه نشوند. SpaceX همچنین با آژانس فضایی همکاری خواهد کرد تا برنامه پرتاب ماهواره آنها با ماموریت‌های فضایی انسانی و غیر انسانی ناسا تداخلی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: اینترنت استارلینک به کامیون‌ها، هواپیماها و کشتی‌ها خواهد آمد

بیشتر بخوانید: افزایش عرضه GeForce GTX 1650 توسط انویدیا برای مبارزه با کمبود موجودی


منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *